Co kobieta powinna dać swojemu mężczyźnie

affection-1853650_1920

 

 

Drogie Panie,

 

dzisiaj tak bardziej roszczeniowo. Bardzo dużo się mówi o tym jakie wymagania należy stawiać facetom, zresztą sam Was do tego nakłaniam w moich artykułach. To wszystko jest jak najbardziej prawdą. Ale mam wrażenie, że jesteśmy w tym wszystkim bardzo jednostronni i zapomina się troszkę o mężczyznach i ich potrzebach. Tak więc dzisiaj troszkę o tym, czego my faceci oczekujemy.

 

Po pierwsze docenienie. Czyli komplementy na temat naszej zaradności, mądrości, inteligencji, męskości w ogóle. Warto chwalić nasze pomysły czy rozwiązania. Jak naprawimy coś w mieszkaniu, doprowadzimy Wasz rower do użyteczności, to chcielibyśmy usłyszeć coś po za zwykłym ,,dziękuję”. Warto o tym pamiętać, że faceci lubią komplementy, które sprawiają, że czują się potrzebni, a nasze nawet najmniejsze działania są dla Was wartościowe. Oczywiście to też nie może wyjść sztucznie. Nie tylko powyższa forma jest ważna, ale i intencja. Pomyślcie o tym, że faceci też się przydają do czegoś w życiu, że są potrzebni i ułatwiają niektóre kwestie, i na podstawie tej wzbudzonej wdzięczności, wystosujcie odpowiedni komplement! Dowartościowany facet to szczęśliwa kobieta! Im te egocentryczne potrzeby u facetów są bardziej zaspokojone, tym więcej energii dla swoich partnerek oni mają. Oczywiście nie można przegiąć w drugą stronę i nie doprowadzić do pychy czy narcystycznych postaw. Jak często mężczyżni Was komplementują, mówią, ze ładnie wyglądacie? A jak często Wy mówicie nam, że jesteśmy mądrzy, potrzebni czy zaradni?

 

Po drugie: wspieranie! Chodzi tutaj o zapewnienie potrzeby bezpieczeństwa i bliskości. Tak, faceci też mają uczucia i tego potrzebują! Kiedy założony przez nas cel nie dochodzi do skutku, musimy mieć pewność, że kiedy powiemy o tym swojej kobiecie, to nie stracimy w jej oczach, a uzyskamy wsparcie. Większość facetów nie mówi o swoich problemach partnerkom z tego właśnie powodu – boją się, że przestaną być postrzegani jako męscy w jej oczach. W życiu nie wszystko musi nam się udać, ale dostając wsparcie od kobiety jesteśmy w stanie szybciej się ogarnąć i znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Mamy poczucie bezpieczeństwa, poczucie, że nie jesteśmy w tym sami. Tak samo potrzebujemy wsparcia w realizacji naszych przedsięwzięć. Czujemy wtedy oparcie i możemy de facto zrobić więcej i efektywniej. Słyszałem kiedyś stwierdzenie, że za każdym wielkim mężczyzną stoi jego mądra kobieta. Dokładnie tak jest. Czyli stwierdzenia w stylu: ,,przecież ty nie dasz rady tego zrobić”, ,,i tak ci się nie uda” nie wchodzą w grę. Kobiety często odzierają swoich partnerów z poczucia męskości. Wrócę jeszcze do tego tematu, bo jest bardzo ważny i jednocześnie obszerny. Zwracam tylko uwagę na ten aspekt, aby zapalić lampkę, czy aby nie odzieracie, niektórymi słowami czy zachowaniami, swoich facetów z ich poczucia męskości?

Po trzecie mężczyźni też mają emocje! Zdarza nam się być smutnymi, przygnębionymi, wzruszonymi. Jeżeli teraz świta Wam w głowie obraz faceta, który płacze i jest z tego powodu niemęski to znak, że trzeba popracować nad swoimi przekonaniami. Okazywanie emocji nie wpływa ujemnie na męskość, a powiedziałbym nawet, że dodaje jej wartości. Oczywiście, to jak radzimy sobie z nimi ma na nią wpływ. To zostawiam do rozważenia każdemu indywidualnie. Ale jako faceci też potrzebujemy czasami, rzadko, ale jednak, przytulenia i możliwości okazania swoich emocji. Niestety spora część mężczyzn jak i kobiet żyje w systemie krzywdzących przekonań i pierwsza strona nie chce się otworzyć, a druga zaakceptować uzewnętrzniania się. Warto zmieniać tę świadomość, bo ukrywanie wewnętrznego świata nigdy nie przynosi nic dobrego. Zresztą, nawet jak już się przełamiemy w tej kwestii, to często okazuje się, że my faceci nie potrafimy okazywać emocji. Ale warto nad tym pracować, pamiętając o zasadzie, żeby nie przegiąć w drugą stronę, bo w końcu głównie mężczyżni mają być podporą w trudniejszych chwilach. Dlatego wszystko zależy od sytuacji, ale swoje emocje mamy! Aha i przeżywamy je inaczej niż kobiety, warto o tym pamiętać! Przykładem może być moment, w którym mamy jakiś problem i najpierw musimy go przerobić w ciszy i samotności, a dopiero potem możemy podzielić się nim z naszą kobietą. Warto, abyście pozwoliły nam przetrawić wszystko w pierwszym momencie samemu, a dopiero potem wkroczyły ze wsparciem.

 

Kobiety mają ogromny wpływ na mężczyzn i mogą go wykorzystać pozytywnie np. motywując do rozwoju czy do jakiś przedsięwzięć swoich mężczyzn. Często jednak dochodzi do odzierania nas z poczucia męskości i chyba nie ma nic bardziej demotywującego i niszczącego, niż takie podejście. Mamy również emocje, które nie zawsze potrafimy okazywać, czasami przydałaby nam się mała pomoc z Waszej strony, jak mamy to zrobić. Ale musimy mieć wtedy pewność, że nie stracimy w Waszych oczach. I potrzebujemy dowartościowania, poczucia tego, że jesteśmy Wam potrzebni!

 

Z poważaniem,

 

Piotr

2 thoughts on “Co kobieta powinna dać swojemu mężczyźnie

  1. Instrukcja obsługi miękkiej kluchy. Do tego jeszcze ociekająca psychologizowaniem. Osobiście nienawidzę rozczulania się. Rozumiem że niektórzy chłopcy tego potrzebują bo mieli za mało miłości w domu, rówieśnicy ich nie lubili lub mieli podobne problemy ale kurcze czy katoliczki muszą się umawiać tylko z nieudacznikami? Normalni faceci nie potrzebują podbudowywania ich ego i dbania o ich dobrą samoocenę.

    Dziewczyna/kobieta ma być kobieca, mieć ciekawy charakter, być inteligentna, obyta z kulturą, powinna być damą ale mieć też w sobie trochę szaleństwa. Po prostu być promieniem światła w szarym świecie oraz odgłosem baśni i mitu wśród przyziemności. Problemy emocjonalne u faceta to jego własne zaniedbanie. Mięczaków należy wyśmiewać żeby się w końcu ogarnęli. Mają być niewzruszeni jak skała kiedy ich żona będzie potrzebować oparcia, silni gdy będzie potrzebować wsparcia, łagodni i radośni w ‚słoneczne dni’ oraz delikatni i czuli w ‚pochmurne’.

    Do tego nie mogą być kluchami. Dziewczyny zamiast tracić czas dla emocjonalnych kalek szukajcie raczej mężczyzn.

  2. Ja mam zupełnie inne odczucie, wokół nas pełno haseł „co zrobić, żeby zadowolić mężczyznę, … spraw niech on czuje się dobrze, … 10 sposobów na to, żeby on cie pokochał „, a nie spotykam się właśnie z tym, by ktoś wymagał czegoś od facetów. Relacje między kobietą i mężczyzną powinny być lustrzane, ja chwalę jego, on mnie i przede wszystkim mają to być szczere komplementy. W prawdziwej miłości trzeba też wytykać błędy, aby druga osoba mogła nad sobą pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *