Święto miłości- z kim je obchodzić?

16790569_1400107413354217_1059691101_n

 

“Niech da wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych”

/Ef 1, 18/

 

Bardzo do mnie przemawia to zdanie obyście zdali sprawę z nadziei, która w was jest! Obyśmy były świadome nadziei, którą Bóg w nas złożył. Skarbów, jakie nam podarował. Miłości, jaką nas ukochał. Obyśmy tej miłości nie przegapiły, nie przespały, nie przeszły obok zapatrzone gdzie indziej…

 

Ostatnio taki walentynkowy czas. Przeżywamy go różnie: jedni narzekają, że to amerykański i kiczowaty zwyczaj; inni cieszą się, że mają z kim spędzić ten wyjątkowy dzień; dla jeszcze innych to czas smutny, bo przypomina im o tym, za czym bardzo tęsknią…

 

A ja tak sobie myślę, że warto przypominać sobie i światu o miłości. O Miłości. I to, czy jesteś w związku czy nie jesteś, naprawdę nie ma tu kluczowego znaczenia. Bo jesteś kochana. Ogromnie, niewyobrażalnie. I naprawdę, ale to naprawdę jest się czym cieszyć, jest z Kim spędzić czas – nie tylko 14 lutego, ale zawsze, ilekroć pragniesz doświadczyć najpiękniejszej, najromantyczniejszej miłości! Wystarczy poczytać Pismo Święte – Bóg tyle razy wyznaje Ci tam miłość, za każdym razem inaczej, za każdym razem przepięknie!

 

Ostatnio usłyszałam, że Bóg kocha we mnie moją wrażliwość. Delikatność sumienia, troskę o nie, czystą duszę. Kocha – to znaczy, że Jemu na tym skarbie naprawdę zależy. Zachwyca się nim. To jest ta sól, która ma nie stracić smaku – piękna, umiłowana przez Stwórcę, wrażliwa dusza. Jak dobrze pobyć z Tym, który w Tobie widzi takie piękno!

 

To najlepszy klucz do przeżywania walentynek, do życia świętem miłości nie tylko raz w roku, ale na co dzień: zdać sobie sprawę z tego, że wszystkie piękne tęsknoty Twojego serca – marzenia o wielkiej miłości, o kimś kto Cię zdobędzie, komu zależy na Tobie – są tęsknotą za Bogiem. I w Nim naprawdę się wypełniają. I to w Nim najlepiej szukać miłości swojego życia. Lepszej nie znajdziemy nigdzie!

 

“Chrześcijaństwo zmienia się radykalnie, gdy odkrywamy, że ono również jest wielkim romansem.”

/John i Stasi Eldredge, Urzekająca/

 

Na dziś proponuję chwilę z piosenką. O miłości oczywiście, i rzecz jasna – o tej najlepszej. Usiądź, zamknij oczy i posłuchaj. Niech to będzie Twoja chwila z Ukochanym.

 

I nic tego już nie zmieni – ponad wszystko jestem z Miłości!

 

https://youtube.com/watch?v=9KJhxX7mH2c
Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *