W poszukiwaniu Piękna

eucharist-1591663_1920

 

Zastanów się: w jakim momencie swojego życia czułaś się najpiękniejsza? Może był to bal, na który włożyłaś elegancką suknię; może spotkanie, na jakim usłyszałaś wyjątkowy komplement…? A może sama poszukujesz odpowiedzi na pytanie: kiedy jestem najpiękniejsza?

Najpiękniejsza jesteś, gdy się modlisz. Kobieta prawdziwie piękna – to kobieta na kolanach! Te słowa usłyszałam kiedyś od swojego spowiednika i ciągle odkrywam je na nowo: modlitwa to czas budowania własnego piękna. Modlitwa to czerpanie ze Źródła piękna prawdziwego. To wpatrywanie się w Piękno, by pięknem się zarazić. By Je odbijać w swoich oczach, w swojej duszy.

Piękno bierze się z relacji. Gdy naprawdę żyjesz tym, że On widzi w Tobie piękną, gdy żyjesz słowami “Jakże piękna jesteś, przyjaciółko moja” – wtedy w Tobie jest piękno. I tym pięknem możesz działać cuda tam, gdzie On Cię posyła. Możesz być wonią Chrystusa, wonią, która zachwyci innych Bogiem.

Konkret? Idź na to poszukiwanie Piękna. Znajdź chwilę czasu i pozwól opalić się temu Słońcu. Zobacz Jego piękno. Uwielbij. Pobądź w zachwycie.

Najpiękniejsza jesteś, gdy się modlisz. A zatem – rób to. Walcz o piękno. Kochaj je. Szukaj go. Pragnij. Nie zatrzymuj się. Piękno trzeba wyklęczeć.

Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *