Pan moim Pasterzem…

Psalm 23 to psalm ufności. Jest to pełne oddania wyznanie; wyznanie zaufania, wierności i nadziei.

 

Pan jest moim pasterzem,

nie brak mi niczego.

Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:

orzeźwia moją duszę.

 

Pan jest moim pasterzem, będąc z nim nie muszę się o nic troskać. Wszystko czego mi trzeba, mam. Mogę żyć w obfitości, chodzić tam gdzie zapragnę. I Bóg również mnie prowadzi tam gdzie prawdziwie odpocznę, gdzie prawdziwie zaznam szczęścia. Nie po mojemu, ale według Jego pomysłu.. bo idąc za nim otrzymam więcej.

 

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach

przez wzgląd na swoje imię.

Chociażbym chodził ciemną doliną,

zła się nie ulęknę,

bo Ty jesteś ze mną.

Twój kij i Twoja laska

są tym, co mnie pociesza.

 

Oddając swoje życie Bogu, on mnie będzie prowadził. Nawet jeśli skręcę gdzieś w niewłaściwą ścieżkę i się pogubię- On będzie obok. I nie muszę się bać bo On jest. Mój Pan wyprowadzi mnie i przeprowadzi przez ciemność, w której się znajdę.

 

Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną

przez wszystkie dni mego życia

i zamieszkam w domu Pańskim

po najdłuższe czasy.

 

Pan nigdy mnie nie opuści. On wciąż będzie obecny. Niezależnie gdzie i co będę robić. Przez wszystkie dni mego życia, On będzie.

Czy Jezus jest prawdziwie moim Pasterzem? Co dla mnie znaczy, że Jezus jest Pasterzem? Czy faktycznie słucham Jego głosu? Czy pozwalam mu kierować moim życiem? Czy prawdziwie i świadomie ufam Jezusowi?

Jezus uczy nas odróżniać dobro od zła. Robi to w sposób delikatny ale stanowczy. Sam ostrzega nas przed fałszywymi prorokami, którzy będą próbować zakrzywić prawdę.

Może to dobry moment by zastanowić się za kim idę? Kogo słucham? Kto jest moim autorytetem? Komu mogę zaufać? Czy człowiek, którego podziwiam faktycznie pomaga mi wzrastać do świętości?  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *