Za czym się ukrywasz?

cold-1284028_1920

styl to ilustracja tego kim się jest”

/J.Tor-Gazda/

Wyruszając w podróż budowania swojego stylu warto na początku zastanowić się, kim tak właściwie jestem. Czy wiem, dokąd dążę…? Czy wiem, jaką kobietą chcę być…? Jakimi wartościami w życiu się kieruję…? Bo jeśli tylko o tym zapomnimy, zaczynamy szukać piękna w oderwaniu od własnego serca.

Kiedy przestajemy słuchać serca, dążymy do skomercjalizowanego piękna, które z Prawdziwym Pięknem mało ma wspólnego. Wiele kobiet zaczyna się wtedy porównywać, próbując wpisać się w schemat ogólnie przyjętych, wymyślonych przez kogoś norm.

Jak łatwo wtedy zobaczyć kobietę za bardzo skupiającą się na swoich niedoskonałościach; taką, która nie widzi nic innego, jak tylko swój za duży nos, za bardzo odstające uszy, za krótkie nogi czy też za duży brzuch. Ona za wszelką cenę próbuje przypodobać się światu. Kiedy kompleksy i niedoskonałości stają się jedynym światem kobiety, ona przestaje być atrakcyjna, przestaje żyć z pasją, umiera jej zapał, uśmiech.

Prawdopodobnie nie ma albo jest naprawdę niewiele takich dziewczyn, które powiedzą, że wszystko im się w nich podoba. Nie o to chodzi, żeby naraz pozbyć się wszystkich kompleksów – to proces długotrwały, nawracający i zapewne nigdy się nie kończy. Trzeba jedynie pamiętać, że oprócz niedoskonałości mamy też wiele zalet, wiele piękna. Może akurat nos jest lekko krzywawy, ale za to na przykład oczy duże i przepiękne.

Kiedy kobieta skupia się na własnych atutach, na tym, co ją ciekawi, na swoich zdolnościach –  zaczyna żyć z pasją. Podnosi się jej poczucie własnej wartości. Wychodzi w nowe, nieznane miejsca i odkrywa, że to, co kiedyś uważała za przeszkodę w postaci nieidealnego wyglądu, już jej nie przeszkadza – a może nawet znalazła w tym coś pozytywnego. Staje się Prawdziwie Piękną.

Ukrywanie się za niedoskonałościami, niepowodzeniami powoduje tylko i wyłącznie nasze wycofywanie się i zamykanie na świat.

Ważnym krokiem do kreowania swojego wizerunku jest zaakceptowanie siebie, swojego ciała, wyglądu, swoich zalet i wad. Jest to naprawdę ważny element. Nasze ciało, to, jak wyglądamy, jak mówimy i jakie gesty wykonujemy, mówi o nas bardzo wiele; czasem o wiele więcej, niż sami byśmy chcieli powiedzieć. Komunikacja niewerbalna oraz mowa ciała to ponad 50% komunikatu, jaki przekazujemy otoczeniu. To pokazuje, jak ważne jest życie w zgodzie z własnym ciałem.

Jest taka piękna ilustracja połączenia duszy i ciała, tego jak ważne jest ciało… Nasza dusza to tabernakulum ciała, a ciało jest katedrą duszy. Akceptując swój wygląd możemy świadomie i odpowiedzialnie przyozdobić nim nasze wnętrze, które jest mieszkaniem samego Boga. “Twój wygląd zewnętrzny może być bramą do Twojej duszy, ale może także być murem, który ją zamyka  na relacje z innymi.” /J. Tor-Gazda/

Pamiętaj, kreując własny styl rób to ZAWSZE słuchając własnego serca. W nim jest  ukryte Twoje Prawdziwe Piękno.

A.

Tekst inspirowany książką „Nieporównywalnie piękna” J. Tor-Gazda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *